Wizualizacja wyników wyborów prezydenckich
Strona SkuteczneRaporty.pl przedstawia subiektywny przegląd wykresów i wizualizacji, które prezentują wyniki II tury wyborów prezydenckich w 2010 r. w Polsce.
Strona SkuteczneRaporty.pl przedstawia subiektywny przegląd wykresów i wizualizacji, które prezentują wyniki II tury wyborów prezydenckich w 2010 r. w Polsce.
Przedstawione poniżej tradycyjne narzędzia zarządzania jakością, zwane „wielką siódemką”, są podstawą statystycznej kontroli procesów i skutecznego zarządzania jakością. Wszystkie mają formę wizualną, a do ich stworzenia wystarczy tylko Excel.
Jeżeli mamy dość przesyłania pliku Excel z naszym raportem, nadanie mu formy strony internetowej jest idealnym rozwiązaniem. Choć ma on statyczną formę (bez możliwości liczenia i interakcji), zapewnia kilka funkcjonalności, które dla większości użytkowników wystarczą. Głównymi zaletami takiego raportu są: intuicyjność, brak możliwość ingerencji w plik, łatwość dystrybucji.
Wykres skuteczny: – opowiada jakąś historię, – jest wart tysiąc słów, – został zaprojektowany i jego istnienie ma sens, – daje odbiorcy największą liczbę pomysłów, w najkrótszym czasie, przy użyciu najmniejszej ilości atramentu, zajmując najmniej miejsca i mówiąc przy tym prawdę o danych.
Każdemu z nas zdarzy się popełnić błąd językowy. Przez szacunek dla naszego ojczystego języka warto nasze wpadki konsekwentnie eliminować. Oto lista błędów często spotykanych w raportach, prezentacjach biznesowych i artykułach prasowych.
Wykres warstwowy posiadający jedną serię danych cieszy się obecnie dużą popularnością, szczególnie przy prezentacji szeregów czasowych. Wynika to z faktu, że łączy w sobie kilka zalet, które czynią go łatwym w użyciu.
Stworzenie dashboardu wydaje się całkiem proste na pierwszy rzut oka: znaleźć główne mierniki i wprowadzić je w łatwe w użyciu, kompatybilne technologicznie narzędzie (najlepiej połączone z hurtownią danych). Działanie w ten sposób najpewniej zakończy się jednak porażką, gdyż budowa dashboardu wymaga znacznie lepiej przygotowanego działania.
Na portalu onet.pl przy artykule „380 tys. Polaków tkwi w walutowej pułapce” zaprezentowano wyniki sondy „W jakiej walucie masz kredyt?”.Prezentując je popełniono wiele błędów, które wypunktujemy.